BİR KAHVE DÜKKANI AÇARKEN İHTİYACINIZ OLAN EKİPMAN LİSTESİ

Bir kahve dükkanı açmak, göründüğü kadar kolay değildir, ancak kapsamlı bir kahve dükkanı ekipmanı listesi ile işe başlayabilirsiniz.

Uluslar arası kahve birliğince yapılan araştırmaya göre , kahve ve çay işine girmek için kötü bir zaman değil. Kahve tüketimi hala büyüyor ve pazara daha fazla mal, yerel kahve ve unlu mamul kaynağı için sürekli bir ihtiyaç var.

Üretimin maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmak, yüksek kaliteli bir ürün elde etmek için makul bir fiyata üretici bulmak gerektirir. Ayrıca kahve tüketimi eğilimlerini, kahve tüketim trendlerini, toptan kahve tedarikçilerini ve piyasadaki en iyi kahve ekipmanlarını nereden alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda size işe bir noktadan başlamanız için ekipman listesini sunacağız.

 1. Otomatik Kahve Makineleri

Bir kahve makinesinde nelere dikkat etmelisiniz? Günde yüksek miktarda kahve üretmek için yeterince dayanıklı olmalı, müşteriler için en yoğun zamanlarda talebi karşılamak için yeterince hızlı (genellikle sabahları), ve her zaman kahve demlemek için büyükçe kahve yığınları üretecek kadar büyük olmalıdır.

Çoğu kahve dükkanında birden fazla kahve makinesi bulunur ve aynı anda birden fazla karışım yapar. En başarılı kahve dükkanı sahipleri, çeşitliliği koruyarak basitlik sağlamak için üç veya dört karışımın bir arada bulundurulmasını önermektedir.

 1. Yüksek Kaliteli Espresso Makinesi

Müşterilerinizin sipariş verebileceği birçok tipik kahve içeceği, espresso ya da buharda ısıtılmış süt ile birlikte bir espresso elementine sahiptir, bu nedenle mükemmel bir espresso makinesine ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki, endüstriyel espresso makinesi pazarı yayılıyor ve daha yüksek kaliteli makinelerden bazıları, bütçenizden büyük sarsıntılara yol açabilir. Bu nedenle, iyi bir espresso makinesini almadan önce çok sağlam bir araştırma yapmalısınız.

 1. Endüstriyel Kahve Öğütücü

Kahve dükkanlarının çoğu, kahvenin tazeliğini korumak için envanterde kahve çekirdekleri bulundurur. Bu, kahve dükkanı ekipmanı listenize sanayi tipi kahve değirmeni eklemek anlamına gelir. İnsanlar, doğru öğütücünün, lezzet profillerinde ve kahvenizin veya espressolarınızın aromasında farklılık kattığını bilirler. Bu nedenle doğru öğütme makinesine yatırım yapmak çok önemlidir.

 1. Su Arıtma Cihazları

Su: Kahve ekipmanlarının bağlandığı yerler: Espresso makinenizin ömrünü uzatmak ve kahvenizin tazeliğini artırmak için listenize bir filtreleme cihazı, arıtma cihazı eklemeniz gerekebilir , ki bu arada, kahvenin yüzde 98’i de sudur. Suyunuzdaki mineral içeriği çok yüksekse, ekipmanınızı mahvedebilir. Bu nedenle, iyi bir filtrasyon sistemine ihtiyaç duyacaksınız.

 1. Soğutma Sistemi

Kahve dükkanınızı açtığınızda, taze yiyeceklerinizi ve süt ürünlerinizi buzdolabında tutmanız gerekecektir. Bunun için, hem vitrinlerde hem de barın arkasındai buzdolabı ihtiyacınız vardır.

     6. Özel  Depolama alanları

Kahve dükkanları çok miktarda kahve çekirdeğini ve çok çeşitli içecek parçalarının kullanılmasını gerektirdiğinden, bu ürünleri etkili bir şekilde kullanacak ve depolayacak donanıma sahip olmalısınız.

Depolama için etkili bir sisteminiz yoksa, işletmeniz daha az verimli çalışacak ve sizi ve çalışanlarınızın yorgunluğunu artıracak ve aynı zamanda uzun vadede azalan cirolara sebep olacaktır.

 1. Pişirme için Kullanılan Fırınlar, Tost Makineleri ve Cihazlar

Mağazaların çoğunda, kahvaltı sandviçleri veya en azından simit gibi gıdalar servis edilir; Starbucks gibi büyük zincirlere benzeyen dondurulmuş kahvaltı sandviçleriniz varsa, hızlı ve kompakt bir fırının diğer tüm operasyonları tıkamadan kolayca erişebilecek noktaya yerleştirmelisiniz. Ve satışını planladığınız ürünlere göre birçok ısıtma cihazlarını farklı konumlara yerleştirmelisiniz.

 1. Güvenlik Sistemi

Her ticari işin kendi işlerinde ve çevresinde suçu önlemek için kaliteli bir sisteme ihtiyacı vardır. Bu, kameralar, hırsız gibi güvenlik ekipmanlarını içerebilir. Güvenlik ürünleri ve gözetim ekipmanı için pazarda çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Kurulumu denetleyecek ve işinizin yakınındaki suçları önleyecek deneyim ve uzmanlığa sahip bir şirket bulmak işinizi dahada kolaylaştıracaktır.

 1. Raflar

Bir cafe ekipman listesindeki en yetersiz ve az takdir edilen ürünlerden biri yeterli raflardır.

Kahve dükkanlarının çoğu, malları, dökme kahveleri, kupaları, ve french presleri ve diğer aksesuarları gibi kahve ekipmanlarını sergilemek ek para kazanmak ister.

Hem dükkanın kamusal alanında, hem de tezgahın rahatlığı için tezgahın arkasında, raflar bir zorunluluktur.

 1. Dondurucular ve Soğuk Ürün Depolama

Yiyecek ve içecek kombinasyonları için hem kahve dükkanınızın önünde hem de envanterin depolandığı arka tarafta, dondurucuya ihtiyacınız olacaktır.Çok tüketilen Dondurulmuş yiyeceklerin satışlarında aksaklık yaşamamak için arkada stokta fazla ürün tutmanız gerekebilir, böylece raflardaki tükendiğinde arka depodan hemen yenisini yerine koyabilirsiniz.

 1. Birkaç Endüstriyel Blender

2013 yılında yapılan, bir tüketici anketinde, harmanlanmış içecek pazarının yüzde 20 büyüdüğü tespit edilmiş. Bugün, harmanlanmış içeceklerin, özellikle de mevsimlik içeceklerin, kahve tüketicileri için güzel bir alternatiftir. Harmanlanmış donmuş içecek çılgınlığı üzerinde yararlanmak için en az bir karıştırıcıya ihtiyacınız olacak.

 1. POS Sistemi ve İlgili Donanım

Verimli ve güvenilir bir satış sisteminiz yoksa, ödeme işlemlerinde gecikmeler, kötü stok yönetimi ve zamansız servis ve onarımlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak POS’nuz internet tabanlıysa, verilerinizi veya envanterinizi izleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır çünkü sistem her şeyi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak bu sistemler, yazılım ve donanım gruplarından çok daha fazlasını sağmakta. işinizin analitik ve karlarını takip etme, envanteri takip etme ve yeni müşterileri getirmek için e-posta pazarlamasını denetleme gücüne kadar her konuda destek sağlamaktadır.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT