CAFE İÇ MEKAN TASARIMI İÇİN 5 ÖNEMLİ İPUCU

Olağanüstü bir fincan kahve hazırlama sanatında ustalaştınız ve Hindistan cevizi kremalı pastalarınızın mükemmelliğin zirvesinde olduğuna inanıyorsunuz , ancak sizin için ideal cafe tasarımını ve yerleşimini seçme konusunda henüz karar varamadınız. O halde 5 ipucu verdiğimiz bu makalemiz tamda sizin için…

Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin

Cafe’nizi benzersiz kılan özellikleri veya bu özelliklerin hedef kitlenize niçin cazip gelebileceği konusunda emin değilseniz, cafe’niz için tasarım seçmeye başlamak için çok hazır değilsiniz. Eski moda mı olacak? Yoksa Modern Çizgilimi? veya retro mu? Sofistike? Fantezi? Rahatlatıcı? Sağlıklı? İtalyan? Cafe tasarım konsepti büyük oranda hedef kitlenize bağlı olacaktır . Sonuçta, bir grup emeklinin bir grup genç profesyonelden farklı tat ve beklentileri olacak. Cafe’nizin hedef kitlesini ve tasarım konseptini şimdi belirleyin ve işinizin diğer önemli yönleri arasında tutarlılık sağlamak için kitlenizden %100 emin olun!

Mağaza Cephesi ve Planı

Kafe’nin dış görünüşü nasıl olacak? Açık alanda oturma yerim var mı? Kafeterya veya mekanın bulunduğu yer tarafından kahvehaneye getirilen tasarım kısıtlamalarını dikkate alacakmısınız? Gibi birçok soru cevaplanmalıdır öncesinde. Daha sonra tasarım için ilk adımlar atılmalıdır. Atılan adımlar belirlenen hedef kitlenin beklentisini karşılamalı. Ne onları korkutup uzaklaştırmalı, nede bekledikleri konfor seviyesinden ödün verilmeli. Her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli.

Tabela

Yine tabelalarınız kahve dükkanınızın tasarım konseptini yansıtmalıdır. Örneğin, ahşap fonlu eski moda bir kahve dükkanı tabelası mükemmel bir seçimdir. Aynı şey, tabelada kullanılan yazı tipinde de geçerlidir. İşaretinizin okunması ve ayırt edilmesi kolay olduğundan emin olun. Tabela, genel kafe tasarımının bir parçasıdır. Aynı zamanda, insanların sizi seçmeleri için ve sunduğunuz hizmetten bir parça ipucu alabilmeleri için öne çıkması gerekir.

Mağaza İç Tasarımı

Müşterileri kapıda almak sadece bir başlangıçtır. Kafenizin iç tasarımını nasıl seçeceğiniz de aynı derecede önemlidir. Renk şeması, duvar dekoru, tezgâh, yemek alanı, oturma alanı, vitrinler, menü panosu, hatta tuvaletler: konseptiniz tüm kafeteryanızda açık olmalıdır. İstediğiniz havayı yaratan malzemeleri, renkleri ve aydınlatmayı seçin.

Mağaza Düzeni

Kafenizin düzeni, iç tasarımın önemli bir bileşenidir. Nasıl düzenlediğiniz, personelinizin ne kadar verimli çalıştığını ve misafirlerin ne kadar rahat hissettiğini belirleyecektir. Kahve dükkanınızın tasarımının verimliliğini hem çalışanın hem de müşterinin bakış açısıyla değerlendirin. Barista, tahsis edilen alanda metodik olarak çalışabilir mi? Gerektiğinde personeliniz diğer tarafa nakit paraya hızlı bir şekilde ulaşabilir mi? Müşteriler, kafenize girdiğinde sipariş sürecinizin nasıl işlediğini anlayabilecekler mi? Kahve dükkanı sahipleri genellikle sezgisel bir yerleşim tasarımının alt çizgilerini nasıl etkileyebileceğini hafife alıyor. Mükemmel düzen, personel arasında verimliliği artırır ve müşterilerinizin deneyimini artırır.

Mükemmel kahve dükkanı tasarımı, konseptinizin ve potansiyel müşterilerinizin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Kahve dükkanınızı hedef kitleniz için en cazip hale getirecek bir şey olduğunda, vitrin tasarımı, tabela, mağaza tasarımı ve düzen üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT