restaurant_tasarim_ic_mimarlik_65
HAYRİ ATAK
MİMARLIK & İÇ MİMARLIK OFİSİ
restaurant-tasarim-ic-mimarlik (2)
CAFE - RESTAURANT
TASARIM & UYGULAMA
Terrace-İstanbul-restaurant-design-interior-architecture-design (4)
CAFE - RESTAURANT
TASARIM & UYGULAMA
restaurant_tasarim_ic_mimarlik_3
CAFE - RESTAURANT
TASARIM & UYGULAMA
Terrace-İstanbul-restaurant-design-interior-architecture-design (2)
CAFE - RESTAURANT
TASARIM & UYGULAMA
previous arrow
next arrow
TASARIM & UYGULAMA OFİSİ

CAFE-RESTAURANT İÇ MİMARİ

Cafe ve restaurant tasarım ofisleri ve İç mimarlarının dikkat etmesi gereken önemli bir husus; kafe ve restoranlar doğrusal olarak veya sadece estetik ve işlevsellik temelinde tasarlanmamalıdır. Bunun tam tersine, uygun bir cafe veya restaurant tasarımı hepsini dikkate alır. Konuklar için benzersiz deneyimler ve görseller yaratmak ve bütünsel bir sonuç elde etmek için kafe ve restoran tasarım ofisleri yani iç mimarlar yeni bir cafe veya restaurant tasarımı yaparken dikkate alması gereken tüm unsurları göz önünde bulundurması gerekir. Bu unsurlardan en önemlisi ise kafe veya restoran konseptidir.

Cafe ve restaurant tasarım ofisleri(iç mimarlar), kafe ve restoranların nasıl tasarlandığına dair yeni felsefeleriyle, mimari tasarıma yaklaşım biçimini de değiştirdi. Artık tüm cafe ve restaurant tasarım ofisleri tasarım süreci boyunca kafe ve restoranın hikâye anlatımını inceleyip öyle tasarlıyor. Çünkü konsept cafe ve restaurant tasarımları bir hikayesi olan mekân içerisinde bulunanların daha anlamlı hareket etmesine imkân sağlıyor. O nedenledir ki konsept kafe ve restoran son dönemde oldukça revaçta.

Cafe ve restaurant tasarım ofisleri ve iç mimar ekiplerinin müşterilerine ilk sorması gerek soru ise şudur; ‘’ Kafe veya restoranınız hangi konsepti yansıtmalıdır?’’ Sonuç olarak, bir konsept anlatımı, kelimenin tam anlamıyla binanın temel taşıdır. Cafe veya restoran konsepti, kafe veya restoranın kimliğini şekillendirir ve misafir deneyimini çevreleyen bütünselliği ayrıntılı olarak analiz eder. Hacimler, formlar, işlevsellik, malzemeler ve bunların kombinasyonu, kafe veya restoranın hikayesine hayat verir.

Cafe ve restaurant, konuklara bulundukları yeme – içme süre boyunca deneyimlerini tanımlayan duyguları verecek kesintisiz bir hikâye anlatmalıdır. Kafe ve restoran tasarım ofislerinin yani iç mimarların cafeyi ve restoranı tek boyutlu bir yeme – içme mekânı olmaktan çıkararak müşterilere bulundukları süre zarfınca bulundukları yeri ve kültürü ile iletişim kurma, yeni tatları tatma fırsatı bulma fırsatı veren bir adrese dönüştürmelidir. Çünkü cafe veya restauranta gelen müşterilerimiz yeme – içme eylemi için burada bulunurlar ve bir süreliğine burada kalırlar. İlk kez geldiğiniz bir kafe ve restoran hakkındaki ilk izlenim ise bulunduğunuz yer ve oradaki tasarım ile ön plana çıkar O nedenle işverenlerin kafe ve restoran tasarım konusunda uzman cafe ve restoran tasarım ofisleri ve iç mimarları ile çalışılmasını ve onlardan tasarımdan imalata her alanda destek almasını önermekteyiz.

TASARIM

Güzel tasarlanmış yapılar oluşturmak için müşteriler, danışmanlar, müteahhitler ve son kullanıcılarla işbirliği içinde çalışmak ana prensibimizdir. Ekibimiz, müşterilerin vizyonlarını hayata geçiren yüksek kaliteli, yenilikçi ve değer odaklı projelerin tesliminde uzmanlaşmıştır. Tasarım yaklaşımımız, net bir şekilde organize edilmiş, verimli bir şekilde planlanmış ve duyarlı çözümler sunar.

UYGULAMA

”Tasarla ve İnşa et” projelerinin mimari tasarım öğelerinden sorumlu olma konusunda başarılı bir geçmişe sahibiz. Her projedeki potansiyeli ortaya çıkarmak için entegre uzmanlığımızı ve en gelişmiş dijital araçları kullanıyoruz. Alanında uzman ekiplerle birlikte çalışan ofisimiz, işverenin gereksinimlerine uygun, yenilikçi, bütçe dostu projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

DANIŞMANLIK

Uzman Ekibimiz, fizibilite çalışmaları ve seçenek değerlendirmeleri yaparak projelerin uygulanabilirliğini belirleyebilir ve çeşitli olası seçenekleri sizler için keşfedebilir. Bir proje için sözleşme yönetimini üstlenebilir ve baştan sona kadar iş planlarının ve maliyetlerinin yüksek kalitede yönetimini sağlayabilir. Bu sayede daha iyi yapılara daha uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

SANAL GERÇEKLİK (VR)

Sanal Gerçeklik (VR), simüle edilmiş bir ortam yaratmak için bilgisayar teknolojisinin kullanılmasıdır. Geleneksel kullanıcı arayüzlerinden farklı olarak VR, kullanıcıyı bir deneyimin içine yerleştirir. Haads ekibi olarak bizlerde tüm sunumlarımızı Sanal Gerçeklik (VR) ortamında gerçekleştirmekteyiz. Sanal Gerçeklik (VR) sunumun avantajları nelerdir;

  • 360 Derece mekanların tüm detaylarını birebir görebilmekte ve anında bazı detaylara müdahale edebilmektesiniz.
  • Bütün projenizin içinde sanal tur ile gezebilir, tüm mekanınızı yakından inceleyebilirsiniz.
  • Biz daha İnşaata başlamadan, siz Sanal Gerçeklik ile mekanınızın tadını çıkarabilirsiniz.

www.hayriatak.com

Call Now ButtonHemen Arayın