Green_Tulip_Hotel_Varna_a3
HAYRİ ATAK
MİMARLIK & İÇ MİMARLIK STÜDYOSU
otel-ic-mimar-projeleri-tasarımı-ofisi-dekorasyonu-dizayn (1)
OTEL
TASARIM & UYGULAMA OFİSİ
Rhizoid - Resepsiyon-Masasi-Otel-İc-Mimarlik-tasarim-İstanbul
OTEL
MİMARİ & İÇ MİMARİ
Green_Tulip_Hotel_Varna_a4
OTEL
TASARIM & UYGULAMA OFİSİ
paylasım5
HAYRİ ATAK
MİMARLIK & İÇ MİMARLIK STÜDYOSU
previous arrow
next arrow
TASARIM & UYGULAMA

OTEL TASARIMI İÇ MİMARİ

Otel tasarım ofisleri ve tasarımcılarının dikkat etmesi gereken önemli bir husus; Otel doğrusal olarak veya sadece estetik ve işlevsellik temelinde tasarlanmamalıdır. Bunun tam tersine, uygun tasarım hepsini dikkate alır. Konuklar için benzersiz deneyimler yaratmak ve bütünsel bir sonuç elde etmek için otel tasarım ofisleri yeni bir otel tasarımı yaparken dikkate alması gereken tüm unsurları göz önünde bulundurması gerekir. Bu unsurlardan en önemlisi ise otelin konseptidir.

Otel tasarım ofisleri, otellerin nasıl tasarlandığına dair yeni felsefeleriyle, mimari tasarıma yaklaşım biçimini de değiştirdi. Artık tüm otel tasarım ofisleri tasarım süreci boyunca otelin hikaye anlatımını inceleyip öyle tasarlıyor. Çünkü konsept otel tasarımları bir hikayesi olan mekanlar içerisinde bulunanların daha anlamlı hareket etmesine imkan sağlıyor. O nedenledir ki konsept oteller son dönemde oldukça revaçta.

Otel tasarım ofisleri ve ekibinin müşterilerine ilk sorması gerek soru ise şudur; ‘’ Otelinizin hangi konsepti yansıtmalı ? ’’ Sonuç olarak, bir otel konsept anlatımı, kelimenin tam anlamıyla binanın temel taşıdır. Otel konsepti, otelin kimliğini şekillendirir ve misafir deneyimini çevreleyen anlamsallığı ayrıntılı olarak analiz eder. Hacimler, formlar, işlevsellik, malzemeler ve bunların kombinasyonu, otelin hikayesine hayat verir.

Otel, konuklara kaldıkları süre boyunca deneyimlerini tanımlayan duyguları verecek kesintisiz bir hikaye anlatmalıdır. Otel tasarım ofisleri’nin  oteli tek boyutlu bir konaklama mekanı olmaktan çıkararak ziyaretçilere ziyaret ettiği yerin kültürü ile iletişim kurma, yeni bilgi alanları açma, hissetme fırsatı veren bir adrese dönüştürmelidir. Çünkü otele gelenler genelde şehrin dışından olur ve kısa süreliğine burada kalır. İlk kez geldiğiniz bir yer hakkındaki ilk izlenim ise kaldığınız yer ve oradaki kültürle ön plana çıkar.O nedenle işverenlerin otel tasarım konusunda uzman ofisler ile çalışılmasını ve onlardan tasarımdan imalata her alanda destek almasını önermekteyiz.

TASARIM

Güzel tasarlanmış yapılar oluşturmak için müşteriler, danışmanlar, müteahhitler ve son kullanıcılarla işbirliği içinde çalışmak ana prensibimizdir. Ekibimiz, müşterilerin vizyonlarını hayata geçiren yüksek kaliteli, yenilikçi ve değer odaklı projelerin tesliminde uzmanlaşmıştır. Tasarım yaklaşımımız, net bir şekilde organize edilmiş, verimli bir şekilde planlanmış ve duyarlı çözümler sunar.

UYGULAMA

”Tasarla ve İnşa et” projelerinin mimari tasarım öğelerinden sorumlu olma konusunda başarılı bir geçmişe sahibiz. Her projedeki potansiyeli ortaya çıkarmak için entegre uzmanlığımızı ve en gelişmiş dijital araçları kullanıyoruz. Alanında uzman ekiplerle birlikte çalışan ofisimiz, işverenin gereksinimlerine uygun, yenilikçi, bütçe dostu projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

DANIŞMANLIK

Uzman Ekibimiz, fizibilite çalışmaları ve seçenek değerlendirmeleri yaparak projelerin uygulanabilirliğini belirleyebilir ve çeşitli olası seçenekleri sizler için keşfedebilir. Bir proje için sözleşme yönetimini üstlenebilir ve baştan sona kadar iş planlarının ve maliyetlerinin yüksek kalitede yönetimini sağlayabilir. Bu sayede daha iyi yapılara daha uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik (VR), simüle edilmiş bir ortam yaratmak için bilgisayar teknolojisinin kullanılmasıdır. Geleneksel kullanıcı arayüzlerinden farklı olarak VR, kullanıcıyı bir deneyimin içine yerleştirir. Haads ekibi olarak bizlerde tüm sunumlarımızı Sanal Gerçeklik (VR) ortamında gerçekleştirmekteyiz. Sanal Gerçeklik (VR) sunumun avantajları nelerdir;

  • 360 Derece mekanların tüm detaylarını birebir görebilmekte ve anında bazı detaylara müdahale edebilmektesiniz.
  • Bütün projenizin içinde sanal tur ile gezebilir, tüm mekanınızı yakından inceleyebilirsiniz.
  • Biz daha İnşaata başlamadan, siz Sanal Gerçeklik ile mekanınızın tadını çıkarabilirsiniz.

www.hayriatak.com

Call Now ButtonHemen Arayın