MAĞAZA AYDINLATMASINDA YAPILAN HATALAR VE ÖNERİLER!

Planınızdaki aydınlatmayı en üst düzeye çıkarmak ve zaman içinde tüketimde tasarruf etmek için yapabileceğiniz birkaç şey, ayrıca kaçınılması gereken birkaç şey.

Müşterilerinizi Yakmayın!

Tamam, belki bu biraz aşırı abartı bir kelime gelebilir. Ancak, yayılan ısının özellikle raf ve reyon gibi müşteri tarafından erişilebilen alanlarda rahatsızlığa veya solmaya neden olmadığından emin olmak önemlidir. Yayılan ısı açısından, halojen lambalar en sıcak olanıdır. Seçiminizi yaparken bunları da göz önünde bulundurun.

LED Ampuller Satın Alın

LED ampuller renk sıcaklığı değişebilir, bu yüzden LED ampuller satın almak istediğiniz ambiyansı yaratmanıza yardımcı olacaktır. İlk kurulum maliyeti yüksek gelebilir, ancak kısa vadede bile yapacağı tasarruf ile bu maliyetlerinizi amortileyecektir.

Değişim ve Enerji Maliyetlerinde Faktör

İlk kurulum maliyeti kesinlikle önemli bir konu, ama tek önemli konu değil.  Mağaza aydınlatma maliyetlerinizi hesaba kattığınızda, toplam enerji maliyetinizi ve yedek ampul maliyetlerinizi göz önünde bulundurun. Bu, aydınlatma konusunda yılda ne kadar harcama yapacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Işığı Yansıtmak ve Mağazanızı Aydınlatmak için Aynaları Kullanın

Aynalar, ışığınızı alanınız boyunca artırmak ve mağazanızı aydınlatmak için ucuz bir yoldur. Aynalar dekoratif aksan olarak çifte görev yapar ve giyim veya aksesuar üzerinde çalışan müşteriler için de ihtiyaçlara hizmet eder. Daha fazla ışığa ihtiyaç duyan alanlarda, yeni kablolama ve armatürlerin eklenmesi için ayna düşük maliyetli bir alternatiftir.

Dimmer Anahtarları Kullanın

Dimmer anahtarları mağazanızdaki hafif ışık kullanım seviyesini kontrol etmenizi sağlar. Basit dimmerleri kurmak enerji faturalarınız da önemli miktarda tasarruf sağlamaya yardımcı olabilir ve gün boyunca ortamın kontrolünü sağlar. Pencerelerden doğal ışığınız varsa, gündüz saatlerinde daha az enerji kullanabilir, ardından güneş battıktan sonra ışıkları açabilirsiniz.

 

 

CATEGORIES:

YOUR COMMENT