BİR GİYİM MAĞAZASI AÇARKEN İHTİYACINIZ OLAN 30 ŞEY!

İlk perakende mağazanızı açmayı mı düşünüyorsunuz? Ne satmak niyetinde olursanız olun, mağazanızın profesyonel ve müşterilerinize hoş görünmesini sağlamak için çok sayıda farklı malzemeye ihtiyacınız olacak. Aşağıda müşterilerin seveceği bir perakende mağazası oluşturmaya başlamanıza yardımcı olabilecek öğelerin bir listesi verilmiştir.

Mağazanız İçin 30 Şey:

İşaretler

Nerede olduğunu ve neyi sattığınızı bilmiyorsanız, kullanıcıların dükkanınızı ziyaret etme olasılığı yoktur. İlk perakende mağazanızı açarken, mağaza adınız ve logonuzla bir tabelanız olmalı. Ayrıca müşterilerin farklı öğeleri ve kategorileri gösteren bazı kapalı işaretlere de sahip olmanız gerekir, böylece müşteriler kolayca yollarını bulabilirler.

Raflar

Raflar, çeşitli ürünler için oldukça standart bir çözümüdür. Bazı kıyafetler, kitaplarve diğer birçok ürün bunlara sığabilir ve müşterilere aradıkları ürünleri kolayca ulaşabilir.

Giyim Rafları

İlk perakende mağazanızı açarken hemen hemen her tür kıyafet satıyorsanız, raflar başka bir çözümü sunar. Müşterilerin rafta katlanmış ürünler yerine bir bir takım askılar veya face out ‘lar kullanabilirsiniz.

Satış Noktası Çözümü

İlk perakende mağazanızı açtıktan sonra ödemeleri almak için iyi bir satış çözümüne ihtiyacınız olacak. Bunun için birçok ödeme alma yönteminiz ve iyi tasarlanmış bir masanız olmalı.

Yazarkasa

Ayrıca, nakit işlemlerden para depolamak için gerçek bir kasaya veya en azından güvenli bir çekmeceye ihtiyacınız olacaktır. Bazı POS sistemleri bunlarla birlikte geliyor. 

Mağazanızdaki her bir ürün için ayrı ayrı fiyat etiketleri yazıp ayrı ayrı yazmak istemiyorsanız , fiyat tabancası şarttır. Fiyat tabancaları, fiyatları girmenize ve tek tek öğeler için etiketleri kolayca yazdırmanıza olanak tanır.

Çanta

Müşterilere alışverişlerini tamamladıktan sonra bir çeşit çantaya ihtiyacları olacaktır. Genel alışveriş torbaları satın alabilir veya bazılarını mağaza adınız ve logonuzla sipariş edebilirsiniz.Kağıt veya plastik kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Vitrinler

Müşterilere göstermek istediğiniz sezonluk ürünler veya özel ürünler için, cam vitrinler harika bir çözüm sunar.

Anahtar zincirleri, mücevherler ve hatta küçük kitaplar ve CD’ler gibi daha küçük eşyalar, döner raflarla güzel çözüm üretilebilir. Bu, müşterilerin farklı öğeleri görmek için döndürebilecekleri güzel bir raf sistemidir.

Aynalar

İlk perakende mağazanızı açarken herhangi bir kıyafet veya aksesuar satılması, müşterilerin satın almayı düşündükleri öğeleri görebilmesi için en az birkaç aynaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Tam boy aynalar esas olarak giyim eşyalarının yanında bulunmalı ve daha küçük aynalar aksesuarlara yakın olmalı ve taşınabilmelidir.

Mankenler

Gerçekten göstermek istediğiniz giyim eşyaları, raflar veya raflar yerine mankenleri yerleştirirseniz insanların dikkatini çekebilir. Yeni müşterileri mağazaya çekmek için vitrinlere yerleştirebilirsiniz.

Çıkartma

Perakende satış mağazalarında basit çıkartmalar çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin bir satış yapıyorsanız, tüm yeni fiyat etiketlerini yazdırmak yerine farklı indirim seviyelerini veya fiyatları belirtmek için farklı renkli çıkartmalar kullanabilirsiniz.

Hediye Paketleme Malzemeleri

Hediye çantalarını veya basit bir kutu ve satın alma işlemlerini tamamlayıcı bir ambalaj kağıdı sunuyorsanız, başkaları için hediye satın almak için mağazanızı ziyaret eden müşterilerin tekrar sizi tercih etme ihtimallerini arttırıyorsunuz demektir.

Makbuz Kağıt’ı veya Yazıcı

Ayrıca, ilk perakende mağazanızı açtıktan sonra her satın alma işlemi için makbuzlar, faturalar sunmanız gerekir. Makbuz yazıcısı, çok amaçlı POS sisteminizin bir parçası olabilir. Ancak, bazı küçük perakende mağazaları, satın alma işlemlerini elle yazmak için kullanabilecekleri basit makbuzları seçerler.

Alışveriş Sepetleri veya Sepetleri

Alışveriş yapan müşterileriniz, birden çok öğe satın almayı planlıyorlarsa alışverişlerini mağazadan yürütmenin bir yoluna ihtiyaç duyacaklar. Özellikle Büyük ürünler sunuyorsanız, alışveriş arabaları müşterilerinize sunmanız gerekebilir. Ancak daha küçük ürünler için alışveriş sepetleri daha kullanışlı olacaktır.

Afişler veya Bayraklar

Bir satış, büyük açılış veya başka bir etkinlik yaşıyorsanız, insanların dikkatini çekecek süslemelere ihtiyacınız olacak. Flamalar, bayraklar veya pankartlar, perakende satış mağazalarının dışında  takılmak için popüler çözümlerdir.

Sandalye veya Bank

Birçok mağaza girişe yakın oturma alanları veya oturma odası alanları sunmaktadır. Ve tabi ki, sizin ve çalışanlarınızın da dinlenme zamanlarında oturmaları için bir yere ihtiyacınız olacaktır.

Eğer herhangi bir kıyafet satıyorsanız faydalı olabilecek uygun bir prova odası sunmalısınız,ve bu odaları kapatmak için perde veya oda bölücülere ihtiyacınız olacaktır.

Depo Rafları

Hemen hemen her mağazada herhangi bir anda görüntülenenlerden daha fazla ürün vardır. Dolayısıyla, ekstra öğelerinizi bir arka odada veya tezgahınızın arkasında tutmak için bir çeşit raf veya düzenleme sistemine ihtiyacınız olacaktır.

Temizlik Malzemeleri

Hiçbir müşteri kirli bir ortamda alışveriş yapmak istemez. Bu yüzden, ilk perakende mağazanızı açarken zeminlerinizi, raflarınızı ve eşyalarınızı temiz tutmak için en azından bazı temel temizlik malzemelerine ihtiyacınız olacaktır.

Web Sitesi

Ürünlerinize internetten online’da ulaşmak isteyen müşteriliriniz için bir web siteniz olmalıdır. Bu aynı zamanda marka değerinizide arttıracaktır.

Sosyal Medya Varlığı

Sosyal medya, şirketlerin hedef müşterilere ulaşması için gerekli hale geldi. Yerel perakende mağazaları için, sosyal medya size yakınlardaki müşterileri yeni ürünler, satışlar ve diğer promosyonlar hakkında bilgilendirmek için güzel mecralardır.

e-Ticaret Sitesi

Mağazanızın yanı sıra çevrimiçi olarak ürün satmak, müşteri tabanınızı gerçekten genişletebilir. Öğelerinizi coğrafi konumunuzun dışındaki kullanıcılara sunmanın yanı sıra, bir eTicaret sitesine sahip olmak, daha geniş bir ürün yelpazesi sunmanıza ve yalnızca çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih eden müşterileri de memnun etmenize sağlayabilir.

Kargo Malzemeleri

Ürünlerin çevrimiçi olarak sunulması, bunları gönderebilmeniz gerektiği anlamına gelir. Böylece, sattığınız eşyaları güvenle taşıyabilmeniz için kutular, zarflar, koruyucu ambalajlar ve diğer sarf malzemelerine ihtiyacınız olacak.

Kargo Hesabı ve Kargo Şirketi

Gönderim işlemini kolaylaştırmak için, bir gönderim sağlayıcısına sahip bir hesap da ayarlamanız gerekir. Yurtiçin, Mng, Ptt ve Aras Kargo gibi şirketlerin tümü, paketleri düzenli olarak gönderen işletmeler için özel çözümler sunar. Mevcut bir hesaba sahip olmak, nakliye sürecinde size zaman ve hatta para kazandırabilir.

Çalışma Saatleri Dışında da Çalışan Bir Banka

Mağazanız gün için kapatıldıktan sonra, o gün getirdiğiniz parayı yatırmak için bir yere ihtiyacınız olacak. Mağazanızın yakınında bir banka hesabı açın ve çalışma saatlerinden sonra paranızı bu bankalara yatırın, böylece bu parayı bir gecede güvende tutmak zorunda kalmayacaksınız.

Güvenlik sistemi

Envanterinizi oluşturduktan ve bu malzemelerin tümünü satın aldıktan sonra, isteyeceğiniz son şey bunların başına bir şey gelmesidir. Kameralı ve alarmlı bir güvenlik sistemi, eşyalarınızı hırsızlığa ve daha fazlasına karşı korumaya yardımcı olabilir.

YOUR COMMENT