Magaza-Tasarim-Örnekleri_2
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
iç-mimar-ofis-tasarımları-iç-mimarlik-firmalari
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
ic mimar blog
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
magaza-dekorasyon-ic-mimar-istanbul (1)
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
Magaza-Tasarim-Örnekleri_1
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
ic mimar blog
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
magaza-dekorasyon-fikirleri-ic-mimar-istanbul-mimarlık-ofisi-tasarim (1)
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
magaza-dekorasyon-ic-mimar-istanbul (5)
MAĞAZA
TASARIM & UYGULAMA
previous arrow
next arrow
TASARIM & UYGULAMA OFİSİ

MAĞAZA KONSEPT TASARIM VE İÇ MİMARLIK

Mağaza tasarım projesi yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılarının dikkat etmesi gereken önemli bir husus; Mağaza projesini doğrusal olarak veya sadece estetik ve işlevsellik temelinde tasarlanmamalıdır. Bunun aksine tasarımcının uygun mağaza proje tasarımı yapması ve mağazada belirli tadilat ve tamirat dediğimiz eylemleri tasarımlar ile birleştirmesi hepsinden önemlidir. Müşteriler için benzersiz deneyimler yaratmak ve bütünsel bir sonuç elde etmek için mağaza tasarımı yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılar yeni bir mağaza proje tasarımı yaparken dikkate alması gereken tüm unsurları göz önünde bulundurması gerekir. Bu unsurlardan en önemlisi ise mağaza tasarımında kullanılan konsepttir.

Mağaza tasarım projesi yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılar, mağazaların nasıl tasarlandığına dair yeni fikirleriyle, mimari tasarıma yaklaşım biçimini de değiştirdi. Artık tüm mağaza tasarımı yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisler ve tasarımcılar tasarım süreci boyunca mağazanın hikâye anlatımını inceleyip öyle tasarıma başlıyor. Çünkü proje konsept mağaza tasarımları bir hikayesi olan mekanlar içerisinde bulunanların daha anlamlı hareket etmesine imkân sağlıyor. Bu nedenle tasarım konsept mağazalar hem tasarımcılar hem de müşteriler için son dönemde oldukça revaçta.

Mağaza tasarımı yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcıların müşterilerine ilk sorması gerek soru ise şudur; ‘’ Mağazanız hangi konsepti yansıtmalı?’’ Sonuç olarak, bir mağaza konsept tasarım anlatımı, kelimenin tam anlamıyla binanın temel taşıdır. Mağaza konsepti, mağazanın kimliğini şekillendirir ve müşteri deneyimini çevreleyen bütünselliği ayrıntılı olarak analiz eder. Hacimler, formlar, işlevsellik, malzemeler ve bunların kombinasyonu, mağaza projesinin hikayesine hayat verir. Bunlar tasarıma yardımcı olan maddelerdir.

Bu nedenle mağaza tasarım projesi iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılar, mağaza projesi kapsamında yaptıkları tasarımlar ile müşterilerin kaldıkları süre boyunca deneyimlerini tanımlayan duyguları verecek kesintisiz bir hikâye anlatmalıdır. Mağaza tasarımı yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılar, mağazayı tek boyutlu bir alışveriş mekânı olmaktan çıkararak müşterilere alışveriş yaptığı, gezme eylemi gösterdiği yer ile iletişim kurma, yeni bilgi alanları açma, o dokuyu hissetme fırsatı, insanı düşünmeye yönlendiren tasarımına dair bir adrese dönüştürmektedir. O nedenle işverenlerin mağaza tasarım konusunda uzman mağaza tasarım projesi yapan iç mimarlık ve mimarlık ofisleri ve tasarımcılar ile çalışılmasını ve onlardan tasarımdan imalata ve tadilata kadar her alanda destek almasını önermekteyiz.

TASARIM

Güzel tasarlanmış yapılar oluşturmak için müşteriler, danışmanlar, müteahhitler ve son kullanıcılarla işbirliği içinde çalışmak ana prensibimizdir. Ekibimiz, müşterilerin vizyonlarını hayata geçiren yüksek kaliteli, yenilikçi ve değer odaklı projelerin tesliminde uzmanlaşmıştır. Tasarım yaklaşımımız, net bir şekilde organize edilmiş, verimli bir şekilde planlanmış ve duyarlı çözümler sunar.

UYGULAMA

”Tasarla ve İnşa et” projelerinin mimari tasarım öğelerinden sorumlu olma konusunda başarılı bir geçmişe sahibiz. Her projedeki potansiyeli ortaya çıkarmak için entegre uzmanlığımızı ve en gelişmiş dijital araçları kullanıyoruz. Alanında uzman ekiplerle birlikte çalışan ofisimiz, işverenin gereksinimlerine uygun, yenilikçi, bütçe dostu projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

DANIŞMANLIK

Uzman Ekibimiz, fizibilite çalışmaları ve seçenek değerlendirmeleri yaparak projelerin uygulanabilirliğini belirleyebilir ve çeşitli olası seçenekleri sizler için keşfedebilir. Bir proje için sözleşme yönetimini üstlenebilir ve baştan sona kadar iş planlarının ve maliyetlerinin yüksek kalitede yönetimini sağlayabilir. Bu sayede daha iyi yapılara daha uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

SANAL GERÇEKLİK (VR)

Sanal Gerçeklik (VR), simüle edilmiş bir ortam yaratmak için bilgisayar teknolojisinin kullanılmasıdır. Geleneksel kullanıcı arayüzlerinden farklı olarak VR, kullanıcıyı bir deneyimin içine yerleştirir. Haads ekibi olarak bizlerde tüm sunumlarımızı Sanal Gerçeklik (VR) ortamında gerçekleştirmekteyiz. Sanal Gerçeklik (VR) sunumun avantajları nelerdir;

  • 360 Derece mekanların tüm detaylarını birebir görebilmekte ve anında bazı detaylara müdahale edebilmektesiniz.
  • Bütün projenizin içinde sanal tur ile gezebilir, tüm mekanınızı yakından inceleyebilirsiniz.
  • Biz daha İnşaata başlamadan, siz Sanal Gerçeklik ile mekanınızın tadını çıkarabilirsiniz.

www.hayriatak.com

Call Now ButtonHemen Arayın