MAĞAZA YERLEŞİM PLANI NASIL OLMALIDIR?

İyi bir yerleşim düzenine sahip olmak, tüm ürünlerinizin satışlarında ciddi artışlar gözlemlemenize sebep olacaktır. Müşteriler, mağazanıza girer girmez mağazanızın ne kadar kolay gezineceğini ve alışveriş yapmanın ne kadar kolay olacağını fark etmelidir.
Ürünlerinizin mağazanızda nerede görünmesini istediğinizi planladığınız sırada, mağaza yerleşim türünüzü bilmek önemlidir. Mağaza düzeni, raflarınızın mağazanızın tamamına nasıl yerleştirildiğini ifade eder.
Kullanabileceğiniz üç ana düzen ve tasarım vardır .Ürün yerleşiminizi nasıl planladığınızı belirleyeceklerinden her biri hakkında biraz bilgi sahibi olmanız önemlidir.

1. Düz Mağaza Düzeni

Bu düzeni, size malları görüntülemek için maksimum yer alanı sağlar ve müşterileri açıkça tanımlanmış odak noktalarına getirir. Bu kat planı genellikle süpermarketler tarafından kullanılmaktadır.

2. Açısal Mağaza Düzeni

Bazen “karışık” kat planı olarak da adlandırılan açısal tasarım, raf türlerinin bir karışımıdır aslında. Bu kat planı daha fazla yer kaplar ancak görsel olarak daha hoş görünme eğilimi gösterir: Her ürün, en uygun stilde ve uygun ışıkla sergilenebilir. Açısal yerleşim genellikle kuyumcu mağazalarında, giyim mağazalarında ve diğer butiklerde kullanılır.

3. Döngü Kat Planı

Bir döngü kat planı ayrıca raf birimlerinin bir kombinasyonudur. Aradaki fark, rafların ziyaretçilerin seyahat etmesi için bir yol oluşturmasıdır – genellikle mağazanızda bir “döngü” içindedir.öngü kat planları, düz ve açısal düzenlerden daha fazla yer kaplar, ancak genellikle ürünlerinizin en iyi görünürlüğünü sağlarlar.
Unutmayın, döşeme ve raflara sahip değilseniz, bu kat planlarından hiçbirini yapamazsınız.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT