İYİ TASARLANMIŞ BİR OFİSE SAHİP OLMAK İÇİN 5 NEDEN?

Gözlerinizi kapatın ve mükemmel çalışma alanınızı hayal edin. Nasıl görünüyor? Parlak ve renkli mi? Sessiz ve bastırılmış mı? Banklar, masalar veya puflarla mı dolu? Şimdi mümkün olan en kötü çalışma alanını hayal edin. Çok farklılar, değil mi? Ortalama bir ofis alanı ile gerçekten iyi tasarlanmış bir alan arasındaki küçük değişiklikler bile büyük bir fark yaratabilir. İşte harika ofis tasarımına yatırım yapmanızı gerektirecek 5 neden;

Müşterileri Etkileyin

Müşteriler bir toplantı için ofisinize geldiklerinde, çalışma alanının nasıl göründüğüne bağlı olarak işletmeniz hakkında çok şey öğrenebilirler. Eğer her şey karmakarışık ya da dağınık ise, onların ihtiyaçlarını karşılayamayacağınız izlenimini yaratabilir ve işlerinizi kaybedebilirsiniz. Ofisiniz Güzelse, ancak şirketinizin markası ile uyumlu değilse, müşteriler, şirketinizin nasıl görünmesi ve hissetmesi gerektiği konusunda henüz net bir görüşünüz olmadığını düşünebilir ve kararsızda kalabilir. Harika tasarım, bu sorunları önler ve müşterilerin ilk izlenimlerinin tamamen olumlu olmasını sağlar. Buda işleriniz alımında kolaylık sağlar.

Verimliliği En Üst Düzeye Çıkarın

İyi tasarlanmış bir ofis alanı daha üretken bir ofistir. Aydınlatma, ortam sesi, oturma ve masa seçenekleri gibi ergonomik kararlar küçük detaylar gibi görünebilir, ancak hepsi kendi başına özel ve önemli detaylardır. Küçük değişiklikler çalışanlarınızın fiziksel olarak daha rahat olmasını sağlar, bu da onların daha az dikkat dağıtıcı bir ortamda daha iyi odaklanmalarını sağlar. Dahası, uyumlu bir ofis tasarımı, personelinizin işe giderken ki heveslerini de arttıracaktır ve işlerinize daha verimli olmalarını sağlayacaktır. Ofisinizin görünüşü farklıysa, çalışanlarınız içeriye adım attığı andan itibaren üretmeye başlayacaktır.

Kültür Yaratın ve Moral Artırın

Çalışma alanı tasarımı, şirket kültürünü ve moralini iyileştirme gücüne de sahiptir. Özel bir öğle yemeği alanı kadar basit bir şey önemli bir etki yaratabilir. Sonuçta bu, insanları masalarından uzaklaşmaya, zihinlerini temizlemek ve yaratıcılıklarını yenilemek için molalar vermeye teşvik eder. Ayrıca, insanlara sosyalleşme ve iletişim kurma, çalışan tahvillerini geliştirme ve şirket içinde daha güçlü bir ağ oluşturma fırsatı sunar.

Büyüme Planı Es Geçmeyin

İdealiniz şirketiniz her zaman büyütmek ise Sonunda tamamen yeni bir alana yayılmanız gerekebilir, ancak mevcut tasarımınız şirketinize daha fazla kişinin katılabileceği bir alana sahip olmalıdır. Bu yüzden ofis tasarımınız projelendirilirken İç Mimarınıza bu tip hedeflerinizi belirtin ve onlardan modüler sistemlerle bölmelendirme yapmalarını isteyin ve gerektiğinde onları kaldırıp daha açık bir alana sahip olup daha fazla personeli barındırabileceğiniz mekanlar yaratmalarını isteyin.

Verimliliği Artırın ve Atıklarınızı Azaltın

Ortalama ofis ile mükemmel bir ofis arasındaki en pratik farklardan biri de organizasyondur.  Şirketinizin departman yapısı zincirini görselleştirmek için zemin düzenini kullanabilirsiniz. Aynı konu ve alanda çalışacak kişileri birlikte tutun, böylece gerektiğinde kolayca iletişim kurabilirler. Yöneticiler ve yönetim kadrosunda kendi alanlarına veya belirlenmiş ofis alanlarına sahip personellerin,yeni gelen misafirlere yardım veya rehberlik için işaret ve tabelalar açıkça görülmelidir.  Bu makro düzeydeki kurumsal değişiklik, çalışmayı daha verimli hale getirir. Mikro düzeyde, tüm çalışanlar için masa düzenleyicileri gibi küçük eklemeler büyük bir fark yaratabilir – nispeten kağıtsız bir ofisten bile sırayla saklanması gereken bazı sayfalar vardır ve bu aksesuarlar alanınızı iyi tutmaya yönelik uzun bir yol kat edebilir. Aynı zamanda bu yöntemler, kâğıt israfını azaltır.

 

 

CATEGORIES:

YOUR COMMENT