İYİ BİR OTEL ODASI TASARIMI İÇİN 10 FİKİR

İYİ BİR OTEL ODASI İÇİN 10 TASARIM FİKRİ

1. Uyku alanını özel bir başlık etrafına sarın!

Başlıklar etrafında sarılmak, uyku alanınızı tanımlamanın yanı sıra bir odaya doku ve renk eklemenin  etkili bir yoludur. Bunu yapmanın ve onları stillendirmenin bir çok yolu var, ama nasıl yapıyor olursanız olun, başucu etrafındaki bir sarma, yatak odanızda benzersiz bir tasarım detayı yaratır.

2. Bir salon alanı ekleyin!

Otel odalarında genellikle odada olmayan bir oturma alanı veya oturma alanı vardır. Yatak odanızda aynı şeyi yapmak, sabah kahvenizi içip gazetenizi okumak, dinlenmek veya eğlenmek için mükemmel bir yer yaratır ve rahat bir sandalye veya rahat bir kanepe ve küçük bir masa bile bu alana yeterlidir.

3. Yatağı odanın ortasına yerleştirin ve arkasına bir masa koyun!

Odanıza bir masa dahil etmek istiyorsanız, ancak bunun için yeterli alanınız olduğunu düşünmüyorsanız, Geleneksel bir yatak odası düzenlemesi düşünün ve yatağınızı odanın ortasına yerleştirin ve arkasına bir masa koyun.Bu, otel odalarında gördüğümüz son zamanlardaki bir trend ve mekanda daha fazla işlevsellik de sağlamaktadır.

4. Yatağı bir platform üzerine koyun!

Yatağınızı sadece birkaç santim daha yükseltmek, yatak odanızda yepyeni bir his yaratır. Otellerde, uyku ve dinlenme alanlarını ayırmak için de yapılabilir, böylece sadece uyku için ayrılmış bir alan içinde özel bir alanınız olur.

5. Yatağınızın arkasındaki duvara bir duvar resmi koyun veya özel bir kaplama yapın!

Duvar resimleri, mekanınızı kişiselleştirmek ve duvarlarınıza hayat katmak için harika bir yoldur. Ancak bazen özel kaplama panelleri  veya özel kültür taşlarıda kullanabilirsiniz. Bu otel odasını dahada çekici kılacaktır.

6. Küçük bir yazı masası ekleyin!

İlhamın ne zaman geleceğini asla bilemezsiniz ve bazen yataktan kalkıp parlak fikirleri not etmeniz gerekir. Otel odaları genellikle bu anlar için hazır olmalıdır, bu nedenle odanızda küçük bir yazı masası da dahil etmelisiniz.

7. Yatağın önüne bir bank ekleyin

Otel odalarında genellikle konukların konaklama süreleri boyunca valizlerini açmaları için banklar bulunur. Otellerde yatağın önündeki banklar, ertesi gün için kıyafetler koymak için  ya da sabahları ayakkabılarınızı giyerken oturmak için güzel bir yer olacaktır.

8. Havada asılı duran bir yatak inşaa edin!

Yatakları daha çekici hale getirmek için yatağınızın altına ışıklar ekleyerek odanıza daha fütüristik bir his verin. Bu, son dönemin modern otel odalarında sıklıkça kullanılmaktadır.

9. Komidinleri es geçmeyin!

Yatarken telefonunuzu, gözlüklerinizi, kitaplarınızı vb gibi eşyalarını koyabileceğiniz bir komidini asla es geçmeyin. Bu komidinlerinizi özel aydınlatmalar ve aksesuarlar ile bezeyebilirsiniz. Üstelik otel telefonu ve saati için de güzel bir yer olacaktır komidinler.

10.Konfor arttırıcı unsurlar ekleyin!

Ekstra battaniyeler ve yastık yığınları gibi şeyler otel odalarında ortak özelliklerdir. Bu tip konfor unsurları  mevsimler ya da zevkleriniz değiştiğinde kolayca değişiyorlar.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT