RESTORAN İÇİN MEKAN KİRALAMA REHBERİ

Yeni bir restoran için harika bir yer bulmak birçok zorluğu beraberinde getiriyor. Mekan Doğru boyutta mı? Yeterli trafik var mı? Kirayı Ödeyebilir misin? Ev sahibi nasıldır? Mekanın başarısız lokanta geçmişi var mı?

Yeni restoranınız için doğru yeri bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarını burada bulabilirsiniz

 Restoran Pazar Araştırmalarınızı Yapın

 Kiralamak için herhangi bir restoran alanına bakmaya başlamadan önce, önce ödevinizi yapın: Yeni bir restoran açmak için en iyi alan neresi? Potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu ve nerede yaşadıklarını anlamak, restoran konseptinizi buna göre uyarlamanıza yardımcı olacaktır. Yeni bir restoran için pazar araştırması yapmak, potansiyel bir restoran lokasyonunun gelir aralığını söyleyebilir. Yeni restoranınızda menü fiyatlarınıza müşteri kitleniz ulaşabilecekmi?  Cevap hayır ise, başka bir yere geçin.

 Restoran Alanlarına Bakarken Esnek Olun

Açmak istediğiniz restoranın türü ve içinin nasıl görüneceği hakkında iyi bir fikriniz olabilir. Bununla birlikte, mükemmel alan, ilk bakışta, sizin hayal ettiğiniz şey olmayabilir. Bu yüzden kafanızdaki restoranın yeniden tasarlanması için harika bir alan yaratın. Unutmayın, çoğu zaman büyük lokantalar bir lokasyon geliştiremez,ancak iyi bir lokasyon harika restoranlar yapar.

 Ev Sahibini / Diğer Kiracılarını Araştırın

Bir restoran alanı seçtikten sonra, potansiyel yeni ev sahibiniz hakkında olabildiğince fazla bilgi edinin. Aynı konumda başka işletmeler varsa, ev sahibi ile çalışmak kolaysa ve sorunları hızlı bir şekilde ele alıyorsa diğer işletme sahiplerine sorun. Ayrıca, binanın artıları ve eksileri ile binaya yapılacak yeni bir restoran hakkındaki düşüncelerini de sorabilirsiniz.

 Bütçenizi Bilin

 Yeni bir restoran açmak için mükemmel bir yer bulabilirsiniz, ancak eğer kiranız bütçenizin dışındaysa, fazla bağlı kalmayın. Tıpkı bir daireyi kiralayamayacağınız gibi, aynı şey bir restoran alanı kiralamak için de geçerli. Yeni bir restoranın ilk yılları genellikle oldukça sıkıdır finansal olarak. Ama unutmayın ki, restoran kirası pazarlık konusu olabilir, ki bu da bizi istediğimiz bölgeye birkaç adım daha yaklaştırabilir.

 Pazarlıktan Korkmayın

Potansiyel dükkanınızın ev sahibi uzun zamandır gayrimenkulünün boş kalmasını istemiyor ve kira bedelini bir nebze düşürmeye istekli olabilir. Yeni bir restoran için kira görüşmeleri , restoran açılana kadar kirayı başlatmama şeklinde konuşulmalı. Kira kontratının ilk yılını çok düşük bir kira ödeyebilir ve daha sonra her yıl kademeli olarak artırabilirsiniz

 Kirayla Nelerin Dahil Olduğunu Bilin

Isı, su, elektrik kiraya dahil mi? . Çöpün çıkarılması, bina onarımları ve genel bakım. Restoran kiralamanız, ev sahibinizin ne tür masrafları kapsayacağını, gerekli tadilatları ve restoran masraflarınızı (yani sizin) hangi masrafları karşıladığınızı ayrıntılı olarak belirtmelidir.

 Çıkış Planınız Varmı?

Restoranınız ne kadar süre ayakta kalacak? İki yıl? (iyi) beş yıl ?  On yıl? (Kaçmak). Kimse restoran kapanışını düşünmek istemez , ama gerçek şu ki, ilk birkaç yıl içinde yeni restoranların çoğu kapanır. Öyleyse, başka bir şey için değil,huzurunuz için, kiranızı mümkün olduğunca kısa tutun. İşler iki ya da üç yıl sonra yüzmek üzere giderse, daha uzun bir kiralama için tekrar ev sahibinizle görüşebilirsiniz.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT