BİR RESTORAN YERİ SEÇMEDEN ÖNCE

Ve nihayet restoranınız için mükemmel bir yer buldunuz. Maalesef bulduğunuz mekan daha önce hiç restoran olarak kullanılmamış. Bu, inşaatı başlatabilmeniz için, binanın bir işletme kuruluş lisansı almaya uygun olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Konumun İmar ve Yönetmelik Kurallarını Kontrol Edin

Bazı yerler, işlek bölgeler ve gelişmiş karayolu üstü gibi ticari bölgelerdedir. Diğer yerler ticari ve / veya konut bölgesinin kenarlarında olabilir. Kira kontratı hakkında ev sahibini aramadan önce, binanın bir restoran için uygun bir şekilde imar edilip edilmediğini öğrenmek için belediyelere başvurun.Eğerki alkollu bir mekan düşünüyorsanız, Bu alanda alkol servisi hakkında soru sorduğunuzdan emin olun. Bazı bölgeler, bir caminin ya da okulun yakınında alkol satışını yasaklamaktadır.

Bina Boyutunu Değerlendirin

Mutfak ekipmanları eklemeye başladığınızda, binaların en geniş alanı bile hızla küçülür. Soğutucular, dinlenme odaları ve bir barda yürümek. Orijinal fikriniz için yeterince büyük alanınız olmayabilir.Bu durumda iki seçeneğiniz var, ya fikirlerinizden vazgeçip restoranınızı küçültün ya da yeni bir mekan arayın.

Güvenlik Gereksinimleri Hakkında Bilgi Alın

Bir restoran için uygun bölgede bulunduğunuz yeri belirledikten ve yeterince büyük olduğunda, ne kadar güvenli olduğunu bilmeniz gerekir. Yerel bir danışman veya belediye memuru, bir bina denetimini geçmek için gereken tüm güvenlik gerekliliklerinden sizi bahsedebilir. Mutfakta yangın söndürme sistemi ile birlikte, bina tüm sprinkler sistemine ihtiyaç duyabilir. Çünkü işletmenizi açmadan önce yetkililer, bir restoran olarak faaliyet göstermeye uygun olup olmadığına karar vermek için binanın genel güvenliğine de bakacaktır.

Park Durumunu Belirleme

İyi park yeri restoranınızın gelirini arttırabilir ya da tüm işleri bozabilir. Müşteriler doğrudan restoranınıza erişemezse, o zaman görünmez olabilirsiniz. Bazı bölgeler restorandaki koltuk sayısına göre belirli miktarda park gerektirir. Konum için belirli bir park düzenlemesi olmasa bile, özellikle yoğun öğle ve akşam yemeği sırasında parkın bir sorun olup olmayacağını değerlendirmeniz gerekir.

Tuvaletleri Unutma

Yeni bir restoranın en çok gözden kaçan bölgelerinden biri (ve güncellenmesi en pahalı olanlardan biri) tuvaletlerdir. Mekanda önceden mevcut tuvaletler olsa bile, yeni wc kapıları, yeni tezgahlar, yeni tuvaletler ve lavabolar olmalıdır. Ayrıca, restorandaki her koltuk için belirli sayıda tuvalete ihtiyacınız var.

Kira sözleşmesi

Bina, tüm ilk denetimleri geçtiğinde ve hangi işin yapılması gerektiğini bildiğinizde, ev sahibiyle bir kira sözleşmesi yapmanız gerekir. Bina yüksek bir trafik bölgesinde ise, müzakere edecek çok fazla şey olmayacak. Ev sahibi, restoranınız olsun ya da olmasın, yeri kolayca doldurabilir. Ayrıca, ev sahibinin hangi ödemeyi yapacağı konusunda da inandırıcı olduğunu öğrenin. Sıhhi tesisat, kanal sistemi ve elektrik gibi şeyleri ödemek istemezsiniz (bunları yanınıza alamazsınız, dolayısıyla binaya yani ev sahibine kalacaktır).

YOUR COMMENT