SPOR SALONU AÇMAK – 1. BÖLÜM

Fitness trendi her geçen gün yükseliyor ve artan kurumsal sağlık programları ve sağlık sigortası teşvikleriyle, bir spor salonunun açılması fırsatlarla doludur aslında. Bununla birlikte, tüm farklı seçeneklerle (trendler, tesis tipi, ticari spor ekipmanı, programlama, vb.), Bir spor salonunu açarken ilk adımı atmak zor olabilir. Bu üç bölümlük dizi, spor salonu işiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için nereden başlayacağınıza ışık tutacaktır.

Ne tür bir tesis açmalıyım?

Ne tür bir tesis açmak istediğinize karar vermek mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Herkes için bir şeyler sunan salondan niş tesislerine kadar neredeyse sınırsız seçenek vardır.

Bölge – Müşteri demografisi ile açmayı planladığınız tesisin türünü belirlemek her şeyden önemlidir. Örneğin, açtığınız bölgenin 55 yaşında bir ortalama yaşı varsa ve nüfusun% 60’dan fazlası kadınsa, muhtemelen özel dövüş sporları tesisi açmak istemezsiniz.

Tabii ki, açmayı planladığınız tesis türü için belirli bir tutku derecesine sahipsinizdir ve muhtemelen bu tutkunuz üyelerinizede yansıyacaktır. Ama unutmamanız gereken birşey vardır; İşiniz için Bölgenizin talebi, tutkularınızdan daha önemlidir.

Çıkış Noktamız da Anahtar Cümlelerimiz :

  1. Tesisinizin alan demografisine uyduğundan emin olun.
  2. Güçlü yanlarınızı ön plana çıkarın (örneğin, spinning konusunda çok iyiyseniz, Pilates stüdyosu açmayın).
  3. İş hakkında tutkulu olun ve yaptığınız işi sevin.

Bağımsız bir tesis mi açmalıyım yoksa franchise mı satın almalıyım?

Tecrübenize bağlı olarak, işi baştan aşağıya hiçbir dış destekle desteklemeden kendinize güvenebilirsiniz. Bu heyecan verici bir yaklaşımdır ve spor salonunuzda ne istediğinizi sunma özgürlüğü sunar. Bununla birlikte, güçlü bir marka yaratmak ve başlangıç ​​maliyetlerini en aza indirmek sizin için zor olabilir.

İlk kez işletme sahipleri ve / veya fitness endüstrisinde yeni olanlar bir franchise satın alarak daha rahat hissedebilirler. Bu strateji, konseptin kanıtlanmış bir sicili, adım adım destek ve düşük başlangıç ​​maliyetleri olduğu için bağımsız bir tesisin açılmasına kıyasla genellikle biraz daha kolaydır. Bununla birlikte, destek ve satın alma gücünde kazandığınız şey, yaratıcılığınızı, tesisinizin izin verdiği ürün, hizmet, ekipman vb. Bakımından sınırlandırabilir. Ayrıca iş planınızda yıllık franchise ücretinin üstünde aylık telif ücreti için bütçeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun ön çalışmasını artısını eksisisini kendiniz belirlemeli muhasebesini siz yapmalısınız.

Bu Noktamız da Anahtar Cümlelerimiz

  1. Bağımsız olarak sahip olunan tesisler daha fazla özgürlük / esneklik sunabilir, ancak marka tanınırlığından yoksun olabilir.
  2. Franchise’lar çok fazla destek sunuyorlar ancak bu altyapı ile ilgili bir ekstra maliyet vardır.
  3. Özel ihtiyaçlarınız için en iyisini siz belirleyebilirsiniz.

Projeyi nasıl finanse etmeliyim?

İş uygulamaları ve finansal disiplinler çok çeşitlidir. Ancak, mali stratejinizin iyi planlamanız gerektiği bir gerçektir.

En yaygın fonlama seçeneklerinden biri, Küçük İşletme kredisi kullanmanızdır eğer ki öz kaynaklarınız yeterli değil ise. Ancak, uygulama ve onay süreci oldukça kapsamlıdır ve iş zaman çizelgeniz ile çalışmayabilir. Bu yüzden bu işe başlarken ilk araştırmanız gereken şeydir.

Bazı spor salonu sahipleri, ekipman kiralamalarını veya finans seçeneklerini doğrudan fitness ekipmanı imalatcıları yoluyla kullanmayı tercih ederler çünkü bu büyük bir rahatlık sunar. Bununla birlikte, oranlar bir banka kredisine veya bir üçüncü taraf kiralama / finansman şirketine kıyasla rekabetçi olmayabilir, ancak terimler genellikle çok ileridir ve hiçbir gizli ücrete sahip değildir. Ancak kullanılan birçok ekipman markasının yerli marka olmadığı düşünülürse, bu tarz finans sağlama yöntemi her zaman çalışmayabilir.

Bu Noktamız da Anahtar Cümlelerimiz ise;

  1. Finansal stratejinizin sizin kontrolünüzde olduğundan ve sağlıklı büyümeye yardımcı olacağından emin olun.
  2. Sözleşme Paragraflarını iyi okuyun ve geç ödeme cezalarının farkında olun.
  3. Kiralama ile leasing arasındaki farkı iyi araştırın.
  4. Satış değeri yüksek olan ve eski modeller için parça üretmeye devam eden bir ekipman markası ile çalıştığınızdan emin olun.
YOUR COMMENT