SPOR SALONU AÇMAK – 3. BÖLÜM

Yazımızın 3. Bölümüne geldiğinize göre Spor Salonu açma konusunda hala kararlısınız demektir. Bu iyi haber. Çünkü bu iş aslında göründüğü kadar zor değildir. O zaman hadi gelin yazımızın bu bölümünde size Ekipmanlar hakkında bilgi verelim.

Ekipman Satın Alma: Uzun Dönemde Kalite Hep Kazanır.

Spor salonunuzda hangi marka ve ekipmanın kullanacağınıza karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu üretici birkaç farklı ekipman hattı sunar ve her bir hat dahilinde, tipik olarak farklı modeller, eğlence seçenekleri, renkler, yükseltmeler, vb. özellikleri Vardır. Yerel bir satış temsilcisi ile irtibata geçmek, bir üretici kataloğundan seçim yapmaktan çok daha faydalı olacaktır. Her bir ürünün özellikleri ve faydaları hakkında bilgi sahibi olmak, tesisiniz ve üyeleriniz için doğru ürünlerin seçilmesini sağlamak için önemlidir.

Maliyetleri en aza indirmek ve karları en üst düzeye çıkarmak için daha ucuz hizmet ürünlerini kullanmak cazip gelse de, eninde sonunda daha kısa bir ürün ömrü, birden fazla servis çağrısı ve varolmayan bir ticari ödenek olarak size dönecektir. Cazip fiyat etiketi sonunda uzun vadede daha fazla maliyette demektir. Bu yüzden seçtiğiniz ürün hattı ve modeli, tesis ve üyelerin taleplerini karşılamak için yeterince güvenilir olduğundan emin olun.

Güvenilir bir üreticinin, ekipmanınızın performansını koruyan güvenilir hizmet ve önleyici bakım dahil olmak üzere, gerekli satış sonrası desteği sunduğunu unutmayın!

Akıllı Ekipman Kullanın

Seçtiğiniz ekipmanın hedef kitlenize hitap ettiğinden emin olun. Kapılarınızı, sadece çok özel bir kitleye (örneğin kickboks spor salonu, Pilates stüdyosu, vb.) açmıyorsanız , herkese bir şey sunduğunuzdan emin olun.

Kitlenizi tanıyın, ancak teklifinizi sınırlandırmayın. Örneğin, üyeleri, seçici güç ekipmanı ve serbest ağırlıklar sunan fitness yolculuklarında ilerlemelerini teşvik edin.

Dijitalden Korkmayın

İnternete bağlı kardiyo ekipmanları, hangi ekipmanın kullanıldığı ve en çok kullanıldığı zamanlar hakkında gibi önemli bilgileri sağlayabilir. Bu, tesisinizdeki en yoğun zamanları (Ki Dijital ekipmanlar bu konuda bilgi verebilir) ve her ekipmanın popülaritesini (gelecekteki ekipman alımlarına rehberlik edebilir) size bildirir.

Birçok uygulayıcı  dijital ekipmanları  bilinçli kullandıklarını ve büyük olasılıkla uygunluklarını takip etmek için fitness uygulamalarını kullandıklarını unutmayın. Bu uygulamalarla uyumlu kardiyo ekipmanları ve egzersiz yapanların kullandığı dijital deneyimleri göz önünde bulundurun.

“Eğilimleri” düşünün

Son olarak, heyecan verici ve yeni olan modern fitness trendleri sunmak güzel olsa da, egzersiz yapan kişiler hala stilden asla çıkmayan geleneksel aletlere çok ilgi duyarlar. Ekipman, düzen ve personele karar verirken aşağıdaki listeyi göz önünde bulundurun.

 • Vücut ağırlığı eğitimi
 • Yüksek yoğunluklu aralık eğitimi
 • Eğitimli ve deneyimli fitness uzmanları
 • Kuvvet eğitimi
 • Grup eğitimi
 • Kişisel Gelişim
 • Fonksiyonel fitness
 • Grup kişisel eğitim

Bu bölümün Anahtar Cümleleri;

 1. İhtiyaçlarınız için en iyi çözümü sağlayan sektör uzmanlarına danışın.
 2. Uygun şekilde bütçe ayarlaması yapın, ekstra parayı kaliteli ve güvenilir ekipmanlara harcayın.
 3. Hedef kitlenizin istediği ve ihtiyaç duyduğu ekipmanları sunun.
 4. Dijital deneyimin önemini asla unutmayın!
 5. Sunduğunuz şeylerin çoğu denenmeli ve hala trend olan gerçek spor aktiviteleri olmalı.
YOUR COMMENT