SIFIRDAN VİLLA YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Yeni ev satın aldığınızda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var ancak konu bir ev inşa ettirmek söz konusu olduğunda herşeyi hesaba katmalısınız. Varolan bir mülkü satın almak yerine inşa etmeyi seçmek, yüzlerce karar vermeyi gerektirir ve bu sizi bunaltabilir. Süreçte haklı olarak en iyisini isteyeceksiniz, ancak buna binlerce malzeme çeşiti varken hızlıca karar vermenin o kadarda kolay olmadığını unutmayın. Bu yazımızda size, sıfırdan ev yaptırırken nelere dikkat etmeniz konusunda ufak ip uçları vereceğiz.

Mali Hesaplama ve Teslim Tarihi
Villa Tasarımlar ve İnşaat süreçleri çoüu zaman keyifili ve heyecan vericidir ve hatta birçok mimar için bile ilham verici olabilir. Bununla birlikte, bu türden inşaatlar sizi bütçe patlakları vermeye ve bitmeyen teslim tarihlerine sebep olabilir. Pek çok ev sahibide maliyetlerin ve zamanlamanın kendi kontrollerinin dışında kalacağından endişelenirler. Fakat, Tasarım ve inşaat sürecine hakim bir mimarlık ofisi ile çalışmanız, tüm masraflarınızı önceden bilmenize ve yeni evinizin anahtarlarına zamanında sahip olmanızı sağlar.

Süreci İyi Anlamalısınız
Çoğu insan ev yaptırma konusunda endişelidir, çünkü bu insanlarda ev inşa süreci hakkında temel bir anlayış eksikliği bulunmaktadır. Ne de olsa, kendi evlerini inşa etmeyi seçen insanların çoğu inşaatçı değiller ve birçoğu da daha önce bir ev inşa etmeyi belkide hiç düşünmedirler. Bir mimarlık ofisi ile bir ev inşa etmeyi seçmek, yeni evinizi inşa ederken, sizin için her ayrıntıya özen gösteren bir uzman ekip ile birlikte çalışmak demektir.

Nereden başlayacağınızı iyi bilmelisiniz?
Bir ev inşa etme durumu, nereden başlayacağını bilmeyen birisi için gerçekten zordur. Mevcut bir mülkün satın alınması söz konusu olduğunda, emlak ilanlarına bakmak ve hazır olan evleri ziyaret edip satın almak kolaydır. Ancak, konu bir villa- ev yaptırmaya geldiğinde bu durum hiçte öyle kolay değildir. Bu yüzden ilk başlıyacağınız nokta, hem size projeyi sunacak, hemde tüm süreçte size danışmanlık edecek bir mimarlık ofisi ile iletişime geçmelisiniz.

CATEGORIES:

YOUR COMMENT