Logo 24 – Pływający, obrotowy, produkujący energię hotel powstanie w Katarze

Za projekt nietuzinkowego hotelu odpowiada studio architektoniczne HAADS. Ma ono nadzieję stworzyć przyjazny dla środowiska i nowoczesny kompleks, które będzie wymarzonym miejscem wypoczynku dla ludzi z całego świata.

Z udostępnionej dokumentacji wynika, że w hotelu znajdą się: jacuzzi, basen bez krawędzi, bary na dachu, spa, sauny, siłownie, klub plażowy i minigolf. Jak w każdym dużym hotelu, powiecie? Do zasilania ogromnego obiektu nie będą używane paliwa kopalne. Zamiast nich, twórcy projektu oparli się o ekologiczne źródła energii — wiatrowej, słonecznej i pływowej.

Chociaż pierwszy pięciogwiazdkowy hotel będzie usytuowany w Katarze, twórcy uważają, że „dzięki swojej charakterystycznej funkcji mobilnej, ma potencjał, by znajdować się w różnych miejscach”.

Udostępniając zdjęcia koncepcyjne hotelu na Instagramie, HAADS napisał: „Ekopływający hotel jest inspirowany morzem, z którym jest kojarzony w pierwszym stopniu pod względem formy i zasady projektowania. W tym miejscu warto wspomnieć, że projekt będzie działał wydajnie w obszarach, w których istnieje ciągły i pewny przepływ.”

Hotel będzie pływającą wyspą, a więc pozostaje pytanie, jak goście hotelowi mogą się do niego przedostać? Okazuje się, że jest kilka sposobów: poprzez 140-stopniowy pomost, przepłynąć na łódkach lub przedostać się drogą powietrzną za pomocą helikoptera, lub drona.

Po zakończeniu i zatwierdzeniu prac koncepcyjnych oczekuje się, że budowa hotelu Eco-Floating w Katarze zostanie zakończona do 2025 r.